Soru & Cevap

Buradan sık sorulan soruları veya sorulacağını tahmin ettiğim soruları yanıtlamaya çalışacağım. Yorum kısmına sorularınızı bırakabilirsiniz.

1. Neden Artvin'e geldim, zorunda mıydım?
Artvin'e geldim çünkü mezun olduğumda yürürlükte olan "Devlet hizmet yükümlülüğü" yasasına bağlıydım. Uzman olduktan sonra Devlet sizi ilk kurada bir yere atıyor. O kuraya katılan aynı branştaki uzman sayısı kadar hastane sayısı içinden tercih de yapılabiliyor. Benim kuramda "Hatay, Sinop, Çorum ve Artvin" vardı ve en az istediğim yer Artvin'di. Normalde kurada doğu ve güneydoğu olmadığı için aslında şanslı bir kura olarak da nitelendirilebilir. Kurada doğu ve güneydoğu olsaydı en iyi yer Artvin de olabilirdi.

2. Neden doktorlara, blogda ismiyle değil de Kalp Damarcı, Psikiyatrist diye hitap ediyorum?
Bu blogu yazdığım şimdilik kimse bilmiyor, biliyorsa da söylemiyor. Kimseden de izin almadığım için isimlerini kullanmayı doğru bulmadım. İsimlerini kullandığım bazı kişiler var, genelde yerel halk ve eski arkadaşlarım.

3. Ne kadar maaş alıyorum?
Basında belirtilen doktor maaşları kadar kesinlikle olmadığı gibi, tüm Türkiye genelinde benimle aynı kıdemde aynı mevkide aynı işi yapan doktorlardan da az aldığımı söyleyebilirim.

4. Uyudum diye bitiriyorum, peki yazıları gerçekten uyuduktan sonra mı yazıyorum?
Yazıları genelde ertesi günün sabahı veya akşam üstünde yazıyorum. Hem gece uyanıp olabilecekleri atlamamak için hem de üzerinde oynayacak zamanım olabilsin diye. Her gün yazamasam da mutlaka her gün için bir iki satır yazmaya çalışıyorum. Gün içinde kaçta yazarsam yazayım, akşam 20.00'de facebook hesabımdan arkadaşlarım ve tanıdıklarımla paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder